Форум гімназії №2 м.Хмельницького

Форум для учнів, їх батьків та вчителів
Текущее время: 24 апр 2019, 12:15

Часовой пояс: UTC + 2 часа
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 19 ]  На страницу 1, 2  След.
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: Цікаве...
СообщениеДобавлено: 08 апр 2013, 19:10 
Не в сети

Зарегистрирован: 08 апр 2013, 08:22
Сообщений: 65
Тест "12 тварин"

Ось список 12 тварин:сова, заєць, ведмідь, ящірка, павич, лисиця, лев, миша, рись, голуб, олень, со­бака.

Подивіться уважно та під номером 1 запишіть істоту, яка вам подобається найбільше і до якої б ви прийшли перш за все. Тепер під номером 12 запишіть тварину, яка вам не подобається більше за всіх. Далі під номером 2 поставте тварину, що подобається із тих, що зосталися у списку, під номером 11 — що не подобається. Так працюйте і надалі (3 — 10, 4 — 9…). Таким чином, ми отримали ан жувальний ряд, тобто розставили цих тварин за ступенем привабливості для вас.

Тепер подивіться у свій список і підкресліть однією прямою лінією ту тварину, на яку, як вам здається, ви схожі. Двома рисками — ту тварину, на яку хотіли б бути схожими. І хви­лястою лінією — істоту, на яку б ніколи не хотіли бути схожими».


Істота, яку поставили не перше місце, вказує на зовнішні риси.

Тварина, яку підкреслено однією чи двома рисками, вказує на особливості характеру.

Зверніть увагу, на якому місці у списку стоїть істота, з якою Ви себе ідентифікуєте — можна зробити висновок про стан самооцінки (чим далі вона у списку - тим нижча самооцінка).


Якщо на першому місці собака, це свідчить про тягу та потребу у спілкуванні, вірність, чуйність, піклування, надійність. Людина є чутливою до відтінків відношення, потребує емоційного контакту. Має широке коло знайомих та друзів, легко сходиться з людьми, комунікабельна, виявляє цікавість та інтерес до людей. Метою цього типу особистості є спілкування, дружба та теплі відносини. Заради цього людина здатна підтримати думку більшості, навіть якщо з нею не згодна. Якщо ви вважаєте, що схожі на цю тварину, ви, напевно, уникаєте самотності та соціальної ізоляції, готові піти на компроміси.

Лев виказує такі риси характеру, як активність, енергійність, почуття власної гідності, гордість, лідерство. Ця людина потребує незалежності та значних досягнень, в неї досить високий рівень самооцінки. Це суто чоловічий тип характеру, що за допомогою сили прагне досягти власті, впливовості та безпеки. Якщо ви схожі на лева, то ви доволі чутливі до схвалення себе іншими, у вас розвинений інстинкт самозбереження. Ви не переносите неповаги до себе, може повестися агресивно, проте ви доволі обережні. Демонструєте підвищену вимогливість до себе та інших. Уникаєте ситуацій невдачі.

Якщо першою ви поставили рись, то ви екстраверт (спрямовані назовні), можливо, часто буваєте агресивним, дратівливим, прагнете емоційного збудження. Ви рухливі, для вас кращим захистом є напад, діє активно-захисна реакція. Якщо ви підкреслили рись однією рискою, ви імпульсивні, спочатку дієте, потім міркуєте. Любите демонструвати свою силу, незалежність. Можете бути дуже жорстким, схильні до лідерства, але за допомогою залякування та агресії. Якщо рись підкреслена двома рисками, ви, можливо, відчуваєте нервово- психічне напруження.

Вам найбільше подобається павич? Тоді ви, напевне, любите демонструвати себе і свої здібності. Вам властиві самолюбство, гордість, а також егоїстичність. Ви прагнете дивувати, потребуєте підвищеної уваги, любові та турботи, маєте схильність до маніпулювання іншими. Як людина артистична, можете бути інфантильною та навіть капризною. Вас відрізняє розвинена уява.

Якщо приваблює лисиця, ви прагнете поваги та успіху і добиваєтеся цього за допомогою самоствердження. Ви можете бути людиною дуже хитрою. Щоб досягти впливовості та визнання, схильні вдаватися до різноманітних маніпуляцій, інтриг, навіть обману, схильні до фантазування.

Заєць на першому місці говорить про тривожність, боязкість, невпевненість у собі та обе­режність. Ви, напевне, прагнете безпеки, досягаєте її за рахунок втікання, уходу, уникання. Доволі песимістично ставитеся до життя, іноді випробовуєте дитячі форми поведінки. Якщо вам здається, що ви схожі на зайця, для вас характерно неприйняття себе. У вашій поведінці простежується тенденція до уникання невдач, тобто ви настроєні не відчувати особливого щастя при успіхах, а от невдачі переживаєте дуже сильно, гостро відчуваєте провину та приниження. Ви прагнете не бути гіршим за інших та уникаєте успіхів, шукаєте можливості відмови, не здатні адекватно дібрати завдання, вибираючи або дуже прості, або дуже складні задачі. Коли раптом щось вийшло, вважаєте, що «так склались обставини», вам «просто поталанило», зате невдачі приписуєте тільки собі.

Якщо перше місце займає ведмідь, ви прагнете стабільності та спокою, і досягаєте цьо­го, спираючись на постійність. Реагуєте і приймаєте рішення доволі повільно, і вас не треба підганяти. Можна сказати, що ви — флегматик, доволі консервативний, спокійний, почуваєте себе захищеним. Іноді буваєте впертим та агресивним, потребуєте «економії сил», тобто лінощі вам теж властиві. Ведмідь — зниження рухливості нервових процесів, флегматичність. У вас легко формуються та закріплюються звички, особливо це стосується динамічних стереотипів. Ви схильні турбуватися, якщо перед вами стоїть проблема вибору. Якщо цю тварину ви підкреслили двома лініями, вам властива відчуженість, відгородженість. Ви чітко усвідомлюєте свою імпульсивність та неврівноваженість, конфліктність і прагнете стабільності на рівноваги.

Вам імпонує сова — тоді, швидше за все, ви інтроверт, самодостатні та трохи замкнені у собі, навіть ізольовані. Вам властиве відчуження та стриманість, ви мало залежите від думки оточуючих. Ви доволі мовчазний, прагнете приховувати свої справжні відчуття та думки, дещо сором'язливий та обережний. Якщо ви підкреслили це слово однією рискою, ви прагнете незалежності, ви замкнені, відгороджені та самодостатні. Ви, напевне, не дуже любите спілкуватися.

Першим у списку виступає олень — ви чутливі, сентиментальні, естетичні, замріяні, так­товні, розсудливі та врівноважені. Це скоріше жіночий тип характеру. Ви дуже вимогливі до своїх морально-етичних якостей, вас відрізняє благородство та совісність. Хоча ви і любите спілкуватися, у вас небагато друзів, ви більше схильні до самотності, можна сказати, що ви інтроверт. Достатньо працелюбні, але рішення приймаєте важко. Любите мріяти та фантазувати, рідко живете теперішнім. Зостаєтеся вірним своїм звичкам, не любите змін. Якщо не можете чогось досягти, легко стаєте обережним та відлюдькуватим.

Голуб на початку вашого списку вказує на серйозність, акуратність, поблажливість, конформність, невпевненість у собі, сором'язливість, залежність. Ви схильні звинувачувати себе, частіше за все несправедливо. Прагнете гармонії, злагоди, співчуття, намагаєтесь уникати конфліктів та боротьби, схильні поступатися. Вам властиві такі риси, як миролюбство та дружелюбність. Довго переживаєте невдачі, тривожні, схильні довго відчувати провину, емоційно нестабільні. Більше реагуєте на негативні стимули.

Мишу на першому місці ставлять люди обережні, тривожні, залежні та пасивні. Ви по­требуєте турботи, опіки, захисту. На небезпеку реагуєте пасивно-оборонною реакцією, можливий комплекс неповноцінності, дитячі форми поведінки, відмова від пошуку. Вам інколи хочеться щезнути, ви відмовляєтесь від боротьби та опору. Можливо, у вас занизька самооцінка, ви відчуваєте слабкість та провину, не сприймаєте себе позитивно, дуже самокритичні. Вам потрібен відпочинок на самоті. Якщо мишу підкреслено двома рисками, така людина «ховається за хворобою», прагне бути маленькою, щоб її опікували. їй хронічно недостатньо спокою, відпочинку, вона почувається винною, приниженою та одинокою.

Якщо на першому місці у вас ящірка, ви відчуваєте тривогу та глобальну невпевненість у собі. Ви людина неврівноважена, імпульсивна та проворна, дещо легковажна та безвідповідальна, іноді вдаєтеся до лестощів та хитрощів. Вам не завадить трохи самоорганізації, інакше ви завжди будете підлеглим. Якщо вам здалося, що ви схожі на ящірку, ви відчуваєте емоційну напругу, у вас дуже низька здібність до саморегуляції, ви неврівноважені та збудливі. Якщо хотіли б бути схожим на ящірку — ви скоріше за все дезадаптовані, відчуваєте негативний емоційний стан, тривогу, смуток, навіть відчай.

:)

_________________
Посміхнись світу і світ посміхнеться тобі!


Вернуться наверх
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Цікаве...
СообщениеДобавлено: 08 апр 2013, 19:16 
Не в сети

Зарегистрирован: 08 апр 2013, 08:22
Сообщений: 65
Малюнок людини з геометричних фігур

Мета застосування тесту - виявлення індивідуально - типологічних відмінностей.

Вам потрібно намалювати три фігури людини (на трьох окремих аркушах), складених з 10 елементів, серед яких можуть бути трикутники, кола і квадрати.
Ви можете збільшувати або зменшувати ці елементи (геометричні фігури) у розмірах, накладати один на одного в міру потреби. Важливо, щоб всі ці три елементи в зображенні людини були присутні, а сума загальної кількості використаних фігур дорівнювала десяти. Якщо при малюванні ви використовували більше кількість фігур, то потрібно закреслити зайве, якщо ж вами використано фігур менше, ніж десять, необхідно домалювати відсутні. Виконайте малюнок по даній інструкції.

Намалювали?! :?:

Оцінка результатів.
Обробка даних проводиться наступним чином: підраховується кількість використаних у зображенні чоловічка трикутників, кіл, квадратів (по кожному малюнку окремо), і результат записується у вигляді тризначних чисел, де сотні позначають кількість трикутників, десятки - кількість кіл, одиниці - кількість квадратів. Ці тризначні цифри складають так звану «формулу малюнка», за якою відбувається віднесення змальовують до відповідних типів і підтипів.

Інтерпретація даних.
Власні емпіричні дослідження, в яких отримано і проаналізовано понад 2 тисяч малюнків, показали нам, що співвідношення різних елементів у конструктивних малюнках не випадково. Аналіз дозволяє виділити 8 основних типів, яким відповідають описані нижче типологічні характеристики.
Інтерпретація тексту заснована на тому, що геометричні фігури, які використовуються в малюнках, різняться за семантикою. Трикутник зазвичай відносять до «гострою», «наступальної» фігурі, пов'язаної з чоловічим началом. Круг - фігура обтічна, більш співзвучна зі співчуттям, м'якістю, округлістю, жіночністю. З елементів квадратної форми будувати що-небудь легше, ніж з інших, тому квадрат, прямокутник інтерпретується як специфічно технічна конструктивна фігура, «технічний модуль».
Типологія, заснована на перевазі геометричних фігур, дозволяє сформувати свого роду «систему» ??індивідуально-типологічних відмінностей:
901 802 703 604 505 406 307 208 109.
910 811 712 613 514 415 316 217 118 019
820 721 622 523 242 325 226 127 028
730 631 532 433 334 235 136 037
640 541 442 343 244 145 046
550 451 352 253 154 055
460 361 262 163 064
370 271 172 073
280 181 082
190 091

Типи:
I. Тип - «керівник». Зазвичай це люди, що мають схильність до керівної та організаторської діяльності. Орієнтовані на соціально - значимі норми поведінки, можуть мати гарний даром оповідачів, які базуються на високому рівні мовного розвитку. Мають гарну адаптацією в соціальному середовищі, домінування над іншими втримують у певних межах.
Формули малюнків: 901, 910, 802, 811, 820, 703, 712, 721, 730, 604, 613, 622, 631, 640.
Найбільш жорстоко домінування над іншими виражено у підтипів 901, 910, 802, 811, 820; ситуативно - у 703, 712, 721, 730; при впливі промовою на людей - вербальний керівник або «викладацький підтип» - 604, 613, 622, 631 , 640.
Потрібно пам'ятати, що прояв даних якостей залежить від рівня психологічного розвитку. При високому рівні розвитку індивідуальні риси розвинені, реалізовані, досить добре усвідомлюються. При низькому рівні розвитку можуть не виявлятися у професійній діяльності, а присутнім ситуативно, гірше, якщо неадекватно ситуацій. Це відноситься до всіх характеристиках.

II. Тип - «відповідальний виконавець» володіє багатьма рисами типу «керівник», однак у прийнятті відповідальних рішень часто присутні коливання.
Даний тип людей більш орієнтований на «вміння робити справу», високий професіоналізм, володіє високим почуттям відповідальності і вимогливості до себе та інших, високо цінує правду, тобто характеризується підвищеною чутливістю до правдивості. Часто вони страждають соматичними захворюваннями нервового походження як наслідок перенапруження.
Формули малюнків: 505, 514, 523, 532, 541, 550.

III. Тип - «тривожно-недовірливий» - характеризується розмаїтістю здібностей та обдарованості - від тонких ручних навичок до літературної обдарованості. Зазвичай людям даного типу тісно в рамках однієї професії, вони можуть поміняти її на абсолютно протилежну і несподівану, мати хобі, яке по суті є другою професією. Фізично не переносять безлад і бруд. Зазвичай конфліктують через це з іншими людьми. Відрізняються підвищеною ранимою і часто сумніваються в собі. Потребують м'якому підбадьорення.
Формули малюнків: 406, 415, 242, 433, 442, 451, 460. Крім того, 415 - «поетичний підтип» - звичайно особи, що мають таку формулу малюнка, мають поетичної обдарованістю; 424 - підтип людей, пізнаваних по фразі «Як це можна погано працювати? Я собі не уявляю, як це можна погано працювати ». Люди такого типу відрізняються особливою ретельністю в роботі.

IV. Тип - «учений». Ці люди легко абстрагуються від реальності, мають «концептуальним розумом», відрізняються здатністю розробляти «на все» свої теорії. Зазвичай мають душевним рівновагою і раціонально продумують свою поведінку.
Формули малюнків: 307, 316, 325, 334, 343, 352, 361, 370.
Підтип 316 характеризується здібностями створювати теорії, переважно глобальні, або здійснювати велику і складну координаційну роботу; 325 - підтип, який характеризується великим захопленням пізнання життя, здоров'я, біологічними дисциплінами, медициною.
Представники даного типу часто зустрічаються серед осіб, що займаються синтетичними видами мистецтва: кіно, цирк, театрально - видовищна режисура, мультиплікація і т.д.

V. Тип - «інтуїтивний». Люди цього типу володіють сильною чутливістю нервової системи, високу її истощаемостью.
Легше працюють на переключення від однієї діяльності до іншої, зазвичай виступають «адвокатами меншини», за яким стоять нові можливості. Мають підвищену чутливість до новизни. Альтруїстичні, часто проявляють турботу про інших, мають гарні ручними навичками і образним уявою, що дає можливість займатися технічними видами творчості.
Зазвичай виробляють свої норми моралі, мають внутрішнім самоконтролем, тобто віддають перевагу самоконтроль, негативно реагуючи сну посягання, що стосуються їх волі.
Формули малюнків: 208, 217, 226, 235, 244, 253, 262, 271, 280. підтип 235 - часто зустрічається серед професійних психологів або осіб з підвищеним інтересом до психології людей; 244-володіє здатністю літературної творчості; 217 - має здатність до винахідницької діяльності; 226-велика потреба в новизні, зазвичай ставить дуже високі критерії досягнень для себе.

VI. Тип - «винахідник, конструктор, художник». Часто зустрічається серед осіб з «технічної жилкою». Це люди, що володіють багатою уявою, просторовим баченням, часто займаються різного виду технічного, художнього та інтелектуального творчості. Найчастіше інтравертіровани, так само, як інтуїтивний тип, живуть власними моральними нормами, не сприймають ніяких впливів з боку, крім самоконтролю.
Емоційні, одержимі власними оригінальними ідеями.
Форми малюнків: 109, 118, 127, 136, 145, 019, 028, 037, 046. Підтип 019-зустрічаються серед осіб, які добре володіють аудиторією; 118-тип з найбільш сильно вираженими конструктивними можливостями і здатністю до винаходів.

VII. Тип - «емотивний». Мають підвищеним співпереживанням по відношенню до інших людей, важко переживають жорстокі кадри фільму, можуть надовго бути вибитими з колій і бути приголомшеними від жорстоких подій. Болі і турботи інших людей знаходять у них участь, співпереживання і співчуття, на що вони витрачають багато власної енергій, в результаті стає скрутної реалізація їх власних здібностей.
Формули малюнків: 550,451,460,352,361,370,253,262,271,280,154,163,
172,181,190, 055,064,073,082,091.

VIII. Тип володіє протилежною тенденцією емотивно типу. Зазвичай не відчуває переживань інших людей або ставиться до них з неувагою і навіть посилює тиск на людей.
Якщо це хороший фахівець, то він може змусити інших робити те, що він вважає за потрібне. Іноді для нього характерна «черствість», яка виникає ситуативно, коли в силу будь-яких причин людина замикається в колі власних проблем.
Формули малюнків: 901, 802, 703, 604, 505, 406, 307, 208, 109.

_________________
Посміхнись світу і світ посміхнеться тобі!


Вернуться наверх
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Цікаве...
СообщениеДобавлено: 09 апр 2013, 18:15 
Не в сети

Зарегистрирован: 08 апр 2013, 08:22
Сообщений: 65
Притча «Одуванчики»
Один человек очень гордился своей прекрасной лужайкой. Однажды он увидел, что среди травы выросли одуванчики. Как он только ни пытался избавиться от них, но одуванчики продолжали бурно расти.
Наконец он написал в департамент сельского хозяйства. Он перечислил все методы борьбы с сорняками. Письмо закончил вопросом: «Я испробовал все методы. Посоветуйте, что делать?»
Вскоре он получил ответ: «Предлагаем вам полюбить их».

_________________
Посміхнись світу і світ посміхнеться тобі!


Вернуться наверх
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Цікаве...
СообщениеДобавлено: 09 апр 2013, 18:15 
Не в сети

Зарегистрирован: 08 апр 2013, 08:22
Сообщений: 65
Притча «О двух волках»
Основная мысль: темное и светлое в человеке.
Когда-то давно старый индеец открыл своему внуку одну жизненную истину.
В каждом человеке идет борьба, очень похожая на борьбу двух волков. Один волк представляет зло – зависть, ревность, сожаление, эгоизм, амбиции, ложь… Другой волк представляет добро – мир, любовь, надежду, истину, доброту, верность...
Маленький индеец, тронутый до глубины души словами деда, на несколько мгновений задумался, а потом спросил:
– А какой волк в конце побеждает?
Старый индеец едва заметно улыбнулся и ответил:
– Всегда побеждает тот волк, которого ты кормишь.

_________________
Посміхнись світу і світ посміхнеться тобі!


Вернуться наверх
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Цікаве...
СообщениеДобавлено: 09 апр 2013, 18:16 
Не в сети

Зарегистрирован: 08 апр 2013, 08:22
Сообщений: 65
Притча «Наша зависть»
Учитель сказал:
– Вчера мы не закончили разговор о проблемах. Что для вас является наибольшей проблемой, связанной с продажами?
Ученики задумались, наконец, один из них сказал:
– Я знаю, Учитель. Меня просто бесит ситуация, когда я договариваюсь с кем-то о встрече, прихожу, а его нет вообще или он заставляет меня ждать.
Другой ученик сказал:
– А меня больше всего раздражает, когда кто-нибудь обещает мне что-то, а потом не делает.
Третий ученик пожаловался:
– Я просто ненавижу, когда человек не даёт конкретного ответа. Неважно, предлагаю ли я ему товар или спрашиваю, как он собирается провести выходные.
Больше учеников в тот день не было. Учитель спросил первого ученика:
– Скажи, ты хоть раз опаздывал куда-то?
– Я не помню таких случаев, может быть, только в детстве. Я постоянно смотрю на часы и тороплюсь.
Второго ученика Учитель спросил:
– Ты всегда выполняешь свои обещания?
– Да, – ответил ученик, – чего бы мне это ни стоило!
Третьему ученику Учитель задал вопрос:
– Ты сам всегда конкретен в своих высказываниях?
– Абсолютно! – воскликнул третий ученик.
– А теперь представьте, – сказал Учитель, – что вам не нужно никуда спешить, совершенно не обязательно отвечать за свои слова и можно говорить общими словами, практически ни о чём.
Каждый из учеников подумал о своём, и, увидев, как все трое задумчиво опустили головы, Учитель продолжил:
– Нас больше всего раздражает в других то, чего мы сами не можем себе позволить. Мы думаем, что это – проблемы, но гораздо чаще это – наша зависть.
Современные психологи утверждают, что больше всего людей раздражают их собственные ошибки, когда они присущи другим людям. Нам кажется, что точка зрения Учителя тоже имеет право на существование.

_________________
Посміхнись світу і світ посміхнеться тобі!


Вернуться наверх
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Цікаве...
СообщениеДобавлено: 09 апр 2013, 18:16 
Не в сети

Зарегистрирован: 08 апр 2013, 08:22
Сообщений: 65
Притча «Не врачом и не полицейским»
Однажды в гости к Учителю зашёл начальник полиции города, рядом с которым находился тогда Дом Школы:
– Учитель, можно ли задать тебе один вопрос?
– Один вопрос ты уже задал, – засмеялся Учитель но, увидев, что гость смутился, добавил, – Спрашивай, конечно.
– Мой сын в следующем году оканчивает школу, и я хотел с тобой посоветоваться, какой путь ему избрать.
– А что он сам говорит? – спросил Учитель.
– Он до сих пор не определился. А я хотел бы, чтобы он стал или полицейским, или врачом.
– Какой странный выбор! – удивился Учитель. – Почему полицейским, я в твоём случае ещё понимаю, но почему врачом?
– Я сам в молодости мечтал стать врачом, но у моих родителей не было денег на это дорогое обучение. Поэтому я пошёл в армию, и, прослужив пять лет, перевёлся в полицию. Сейчас у меня достаточно денег, чтобы дать сыну возможность учиться в самой лучшей медицинской школе страны!
– Если тебе важно моё мнение, я скажу. Пусть будет кем угодно, только не врачом и не полицейским.
– Учитель, мне очень странно слышать это. Мудрость твоя не подлежит сомнению, но не мог бы ты всё же объяснить мне свои слова?
– Дело в том, что если он станет полицейским, он постоянно будет сравнивать себя с тобой – это не прибавит ему сил, добавь к этому и то, что окружающие будут думать, что ты помогаешь ему двигаться по службе, даже если ты пальцем о палец для него не ударишь.
– Хорошо, это понятно, но почему ему не стать врачом? – воскликнул начальник полиции.
– Если он станет врачом, то сравнивать будешь ты. Его, каким он станет, с собой, каким ты мог стать.
Начальник полиции поблагодарил Учителя и ушёл.

_________________
Посміхнись світу і світ посміхнеться тобі!


Вернуться наверх
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Цікаве...
СообщениеДобавлено: 09 апр 2013, 18:17 
Не в сети

Зарегистрирован: 08 апр 2013, 08:22
Сообщений: 65
Восточная притча «Всё в твоих руках»
Давным-давно в старинном городе жил Мастер, окружённый учениками. Самый способный из них однажды задумался: «А есть ли вопрос, на который наш Мастер не смог бы дать ответа?» Он пошёл на цветущий луг, поймал самую красивую бабочку и спрятал её между ладонями. Бабочка цеплялась лапками за его руки, и ученику было щекотно. Улыбаясь, он подошёл к Мастеру и спросил:
– Скажите, какая бабочка у меня в руках: живая или мёртвая?
Он крепко держал бабочку в сомкнутых ладонях и был готов в любое мгновение сжать их ради своей истины.
Не глядя на руки ученика, Мастер ответил:
– Всё в твоих руках.

_________________
Посміхнись світу і світ посміхнеться тобі!


Вернуться наверх
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Цікаве...
СообщениеДобавлено: 09 апр 2013, 18:17 
Не в сети

Зарегистрирован: 08 апр 2013, 08:22
Сообщений: 65
Современная притча «Ничего такого, что было бы неправдой»
Однажды слепой человек сидел на ступеньках одного здания со шляпой возле его ног и табличкой с надписью: «Я слепой, пожалуйста, помогите».
Один человек проходил мимо и остановился. Он увидел инвалида, у которого было всего лишь несколько монет в его шляпе. Он бросил ему пару монет и без его разрешения написал новые слова на табличке. Он оставил её слепому человеку и ушёл.
К концу дня он вернулся и увидел, что шляпа полна монет. Слепой узнал его по шагам и спросил, не он ли был тот человек, что переписал табличку. Слепой также хотел узнать, что именно он написал. Тот ответил:
– Ничего такого, что было бы неправдой. Я просто написал её немного по-другому.
Он улыбнулся и ушёл.
Новая надпись на табличке была такая: «Сейчас весна, но я не могу её увидеть».

_________________
Посміхнись світу і світ посміхнеться тобі!


Вернуться наверх
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Цікаве...
СообщениеДобавлено: 09 апр 2013, 18:17 
Не в сети

Зарегистрирован: 08 апр 2013, 08:22
Сообщений: 65
Суфийская притча «Точка отсчёта»
Байазид Бистами, суфийский Мастер, написал в своей автобиографии:
«Когда я был молод, основой всех моих молитв было желание изменить мир. Я просил:
– Господи, дай мне силы, чтобы я мог изменить мир!
Мне всё казалось неверным. Я был революционером, я хотел изменить лицо Земли.
Когда я повзрослел, я стал молиться так:
– Это, кажется, многовато; жизнь уходит из моих рук. Прошла половина, а я ещё не изменил ни одного человека. Поэтому, позволь, о Господи, изменить мою семью!
А когда я состарился, я осознал, что даже семья – это слишком много. Ко мне пришла мудрость, и я понял, что если мне удастся изменить самого себя, этого будет достаточно, более чем достаточно. И я начал молиться так:
– Господи, я всё понял, и хочу изменить самого себя! Позволь мне сделать это!
И тогда Бог ответил мне:
– Теперь уже у тебя не осталось времени. С этого следовало начинать. Ты должен был подумать об этом в самом начале».

_________________
Посміхнись світу і світ посміхнеться тобі!


Вернуться наверх
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Цікаве...
СообщениеДобавлено: 09 апр 2013, 18:18 
Не в сети

Зарегистрирован: 08 апр 2013, 08:22
Сообщений: 65
Восточная притча «Вкус жизни»
Один человек непременно хотел стать учеником истинного Мастера и, решив проверить правильность своего выбора, задал Мастеру такой вопрос:
– Можешь ли ты объяснить мне, в чём цель жизни?
– Не могу, – последовал ответ.
– Тогда хотя бы скажи – в чём её смысл?
– Не могу.
– А можешь ли ты сказать что-нибудь о природе смерти и о жизни по Ту Сторону?
– Не могу.
Разочарованный посетитель удалился. Ученики были в замешательстве: как мог их Мастер предстать в таком неприглядном свете?
Мастер успокоил их, сказав:
– Какая польза от того, что знаешь цель и смысл жизни, если ты никогда не ощущал её вкус? Лучше есть пирог, чем рассуждать о нём.

_________________
Посміхнись світу і світ посміхнеться тобі!


Вернуться наверх
 Профиль  
 
Показать сообщения за:  Сортировать по:  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 19 ]  На страницу 1, 2  След.

Часовой пояс: UTC + 2 часа


Кто сейчас на форуме

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron
Создано на основе phpBB® Forum Software © phpBB Group
Русская поддержка phpBB