Форум гімназії №2 м.Хмельницького

Форум для учнів, їх батьків та вчителів
Текущее время: 21 июл 2018, 21:14

Часовой пояс: UTC + 2 часа

Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 40 ]  На страницу Пред.  1, 2, 3, 4
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: Re: Задаємо питання психологу
СообщениеДобавлено: 08 апр 2013, 18:09 

JJJ писал(а):
Шановний психологе! Чому ви так мало проводите психологічних тестів? І не тільки з тематики про визначення майбутньої професії та темпераменту. Було б цікаво провести щось поцікавіше! І ще виникло питання про те, чому ви не проводите тренінги з психології? Адже можливо, що деякі учні гімназії будуть поступати на факультети психології.

Дякую за зауваження. Я прийму це до уваги :)
Хоча не розумію зв'язку з проведенням тренінгів і поступанням на психолога :?: :?: :?:

Последний раз редактировалось Надія Валеріївна 09 апр 2013, 14:40, всего редактировалось 1 раз.

Вернуться наверх

СообщениеДобавлено: 08 апр 2013, 18:11 

wolk писал(а):
Плюсую, напевно одне із найпоширеніших питань до психолога - як врешті решт правельно визначити вибір майбутньої професії?!

Ось один з варіантів. Потрібно визначити 3 компоненти: "ХОЧУ", "МОЖУ" та "ТРЕБА". "Хочу" - це те, чим би ти хотіла займатися, що тобі подобається. "Можу" - це те, чим ти могла б займатися (усі можливі варіанти). А "треба" - це ті професії, які є необхідними на ринку праці. І ось на стику цих трьох критеріїв (тобто ті спеціальності, які в тебе вийдуть спільними для усіх пунктів) ти й знайдеш професію, яка тобі підходить.
Або ж за допомогою тестів :)

Вернуться наверх

СообщениеДобавлено: 08 апр 2013, 18:13 

123 писал(а):
Наприклад я, навчаючись у гімназії, не помітив існування нормальної роботи психолога. Я вважаю, що робота психолога не повинна заключатись у щосеместровому проведенні тестів на тип темпераменту, а повинна бути як мінімум розмова з учнями (особливо серед учнів 8-11 класів підліткового віку), до того ж цікава, а то знову буде зачитка норм моралі і т.д..А щодо дітей, які потребують допомоги психолога, то такі діти ніколи самі не підуть до нього, сам психолог повинен таких дітей визначати, а для цього потрібно проводити регулярні заняття з дітьми. Тож моє питання у попередньому повідомленні є цілком виправданим і має саркастичний характер.

Насправді, діти приходять і самі :)
Можете пропонувати теми бесід... ;)

Вернуться наверх

СообщениеДобавлено: 08 апр 2013, 18:17 

Кузя писал(а):
Скажіть будь-ласка як можна підняти свій інтелект ?

1.Найдієвіший і широко відомий спосіб розвинути інтелект - це, звичайно ж, навчання. Прогризаючи діри в "граніті науки", ви влаштовуєте відмінне тренування мозку. Щоб поліпшити пам'ять, почніть вчити напам'ять вірші улюблених поетів, а також заучувати слова якоъсь іноземної мови. Читаючи книгу, не просто захоплюйтеся сюжетом, а звертайте увагу на задумку автора, промальовування героїв і використання мовних засобів. Зустрівши незнайоме слово не полінуйтеся подивитися його значення в словнику, розширюючи свій лексикон.
2.Спробуйте виконувати звичні дії другої, не робочої руки. Якщо ви правша, то тримайте ложку, застібайте і розстібайте одяг, малюйте лівою рукою, якщо ж лівша - то навпаки. Поступово ускладнюйте завдання. Ця вправа допомагає активізувати роботу обох півкуль мозку.
3.Відмовтеся від телевізора. Під час перегляду численних ток-шоу, серіалів і просто безцільного "клацання" каналів, ресурси мозку абсолютно не задіяні. Крім того, мерехтіння екрану, швидка зміна картинок і звукового супроводу не дають відпочити нервовій системі. Саме тому пара годин, проведених перед телевізором, приводять до почуття спустошеності.
4.Читайте класику. Якщо ваше знайомство з шедеврами світової літератури обмежилося шкільною програмою, то прийшов час надолужити згаяне. Хороші книги вчать грамотно викладати свої думки, вибудовувати логічні ланцюжки і крім того, допомагають розширити словниковий запас. Переживаючи разом з героями художніх творів, ви будете розвивати не тільки свій інтелект, а й емоційність.
5.Висипайтеся. Сон - своєрідне "перезавантаження" мозку. Тому для гарної його роботи, потрібно проводити в ліжку не менше 8 годин на добу. Якщо є можливість, то до нічного сну варто додати і післяобідній відпочинок. Подрімавши годинку, ви дозволите мозку краще засвоїти отриману за ранкові години інформацію, а також підготуватися до отримання нових знань. І тоді ясність розуму збережеться до самого вечора.
6.Для того, щоб підтримати здатність до сприйняття та вивчення інформації, потрібно дотримуватися особливої дієти. У першу чергу, варто забезпечити мозок ненасиченими жирними кислотами, а значить доведеться полюбити морську рибу: скумбрію, палтуса, сьомгу. Хліб з борошна грубого помолу,цвітна капуста, яєчний жовток - джерела вітамінів групи "В", необхідних для повноцінного розвитку інтелекту. Вітамін "С" підвищує швидкість мислення, "А" - допомагає покращити концентрацію уваги. Тому в меню обов'язково мають бути присутні цитрусові, зелені яблука, морква і молочні продукти.

Ось ще декілька цікавих статей на цю тему... :)
http://starkov.su/kak-uluchshit-intelle ... ye-sovety/
http://yak-prosto.com/yak-zbilshiti-sviy-intelekt/
http://doyourself.pp.ua/3-prostyh-sposo ... -intelekt/

Успіхів! :)

Последний раз редактировалось Надія Валеріївна 24 апр 2013, 13:10, всего редактировалось 1 раз.

Вернуться наверх

СообщениеДобавлено: 08 апр 2013, 18:28 

шпіон писал(а):
як можна налагодити стосунки зі своїми батьками?

Потрібно постаратися зрозуміти один одного. Цьому допоможуть наступні рекомендації.
1. Ти повинен зрозуміти, що висміювати позицію дорослих, їхні погляди на життя не можна, навіть якщо вони не відповідають твоїм. Будь терпимим до критики і не виявляй невдоволення з приводу моралей чи зауважень. Не гарячкуй, адже це корисний урок – з одного боку, стійкість до критики зміцнює твій характер, з іншого боку, задумайся – а може, ти, дійсно, не правий.
2. Слухай, а головне, почуй своїх батьків. Тоді й вони навчаться чути тебе. Спробуй поставити себе на місце дорослих. Подумай, як би ти поступив в тому чи іншому випадку. Навряд чи тобі сподобається, що діти, яких ти виростив в любові і турботі, в яких ти вклав стільки уваги, турботи і сил, несподівано стали огризатися, грубити, проявляти свій характер і намагатися показати себе розумнішим, ніж батьки.
3. Якщо тобі щось не подобається або не влаштовує, спробуй домовитися: не накопичуй в собі своє невдоволення. Зроби це спокійно, без претензій. Розкажи, з чим ти не згодний і запропонуй свої варіанти щодо вирішення проблеми. Покажи, точніше, доведи своїм батькам, що ти вже сформована особистість і маєш право голосу і вибору. Переконай, що можеш сам приймати рішення і готовий відповідати за свої помилки, але думки дорослих для тебе також важливі.
4. Не квапся, не роби необдумані вчинки. Будь відповідальним за свої дії. Тобі потрібно довести на ділі, а не на словах, що ти досить самостійний і вже цілком дозрілий для дорослого життя. Зрештою, дорослі переконаються, що в тій чи іншій ситуації ти готовий реагувати розумно й адекватно, і не наробиш дурниць і будуть тобі більше довіряти і, відповідно, менше контролювати.
5. Не ставай агресивним, і не виправдовуйся, якщо дорослі не поділяють твоєї думки. Пробуй довести свою правоту, приведи аргументи на користь своїх поглядів. Не використовуй займенник «ви» або «ти», висловлюючи свої почуття. Вони звучать більш категорично, ніж «я», «мене».Наприклад, замість «ви вічно нагадуєте мені про мої домашні обов’язки тоді, коли знаєте, що у мене багато домашніх завдань» скажіть «мені не подобається постійне нагадування про домашні обов’язки, коли в мене багато уроків. Можу я зробити це завтра? ».
Постарайся налагодити з батьками довірливі, партнерські відносини. Ви всі від цього будете у виграші. Адже, погодься, твої друзі будуть тобі заздрити, якщо у тебе складуться хороші, добрі відносини з батьками, побудовані на повазі та взаєморозумінні.
6. Не нехтуй порадами дорослих, адже у них більший життєвий досвід, вони мудріші за тебе. Не в їхніх інтересах радити тобі щось погане, адже твоє благополуччя, щастя, успішність – по суті, те, заради чого вони живуть.
7. Поважай дорослих, поводься етично. Якщо щось викликає у тебе роздратування, пам’ятай, що будь-які люди можуть помилятися, зрозумій, що твоя нестриманість і грубість може їх образити. Проявляючи повагу до батьків, демонструючи готовність їм допомогти, ти проявляєш себе як доросла, зріла особистість. Пам’ятай про це!
8. Якщо ти соромишся розповісти батькам про свою проблему або боїшся їх негативної реакції на твоє зізнання про те, що ти закохався:
- Постарайся вибрати час, коли твої батьки не так зайняті;
- Заздалегідь продумай, що ти хочеш їм сказати;
- Скажи їм відразу, що в тебе важлива розмова. Тоді можна бути впевненим, що тобі приділять повну увагу, а не упустять важливу частину твого оповідання.
Пам’ятай про те, що батьки дали тобі життя, тому, як мінімум, вони заслуговують право на твою повагу. Думай про них, про їхні почуття і переживання, тоді вам легше буде зрозуміти один одного.
Успіхів! :)

Вернуться наверх

СообщениеДобавлено: 08 апр 2013, 18:56 

Ще один спосіб визначитися з майбутньою професією - методика "Сім кроків".
Методика «Сiм крокiв»
Спершу складiть перелiк факультетiв, на якi нескладно вступити.
Другий крок – вкажiть тi цiкавi професiї, у яких, на вашу думку, ви могли б досягти найбiльшого успiху.
Третiй – напишiть вимоги до них. Скажiмо, якщо хочете бути вчителем, то не забудьте про пунктуальнiсть, а якщо журналiстом – вмiння працювати у стресових ситуацiях. Тобто вказуєте не лише те, що «лежить на поверхнi», а враховуєте всi нюанси.
Четвертий крок – це вашi вимоги до професiї, те, чого ви хочете досягти.
П'ятий – перелiчуєте свої найважливiшi життєвi цiнностi й потреби.
Шостий – вказуєте навпроти кожної професiї реальне працевлаштування за фахом.
Сьомий – пробуєте реально оцiнити свої iнтелектуальнi здiбностi, стан здоров'я, вмiння спiлкуватись iз людьми, творчi успiхи, риси характеру.
Проаналiзувавши такi записи, ви побачите, що навпроти деяких професiй є збiг як щодо вимог до фаху, так i щодо ваших особистих якостей. Там, де їх найбiльше, i варто шукати своє майбутнє.

Вернуться наверх

СообщениеДобавлено: 13 апр 2013, 21:22 

Надія Валеріївна писал(а):
І не лише діти. Справа в тому, що розвиток психології в нас відстає на 100 років від Заходу, де психотерапевтів, психологів відвідує майже кожен третій (і не тому, що з ним "щось не так" чи він має "проблеми", а для профілактики...). Крім того, наш менталітет не дозволяє нам відкриватися сторонній людині...

А тепер запитання: чому він в нас відстає? Він сам по собі відставати не може, а отже хтось в цьому "хромаючому" розвитку винен. Я думаю, саме фахівці цієї спеціальності в Україні, а саме: чому в нас повинно бути саме так, як на Заході, чому б не винайти свій спосіб підходу до людини, чому б нам не перекладати всю вину на менталітет, а спробувати дійти висновку, що всі люди різні і що це дуже-дуже-дуже узагальнене поняття?Хто як не психологи(психотерапевти та ін.) повинні знаходити "таємні ходи" в людський мозок і душу й завоювати прихильність і цим змусити відкритися, хто як не психолог повинен виявляти таємні депресії, суїцидальні думки і т.д., щоб у майбутньому скоротити число самогубців(10 тисяч випадків в рік на Україні!!), а для цього потрібно хоча б інколи розмовляти, хто як не психологи повинні все це знати, адже це їхня робота.
LogiR писал(а):
Я думаю сучасні діти не сприймають шкільних психологів і це факт.

Це я вважаю "заслуга" саме психологів, які створили стереотип, що психологи-це люди до яких йдуть саме у випадку крайньої необхідності, тобто якщо прийти на прийом простого сонячного дня і просто поговорити, вже означає, що ти недолугий, в тебе немає друзів, не такий як всі(в поганому сенсі) і взагалі якийсь шизофренік, а це все тому, що це не увійшо в звичку, не стало чимось буденним і знову ж таки це, я думаю, провина психологів(йде мова про шкільних).
Можете пропонувати теми бесід...

Якби Ви мені віддавали 35% своєї зарплатні, я б, повірте, пропонував.
Насправді, діти приходять і самі

Чесно кажучи, не знаю жодної людини яка б ходила до психолога і не знаю жодної людини, яка б знала(чи здогадувалась), що хтось із її знайомих ходив до психолога.
шпіон писал(а):
як можна налагодити стосунки зі своїми батьками?

Потрібно постаратися зрозуміти один одного. Цьому допоможуть наступні рекомендації.
1. Ти повинен зрозуміти, що висміювати позицію дорослих, їхні погляди на життя не можна, навіть якщо вони не відповідають твоїм. Будь терпимим до критики і не виявляй невдоволення з приводу моралей чи зауважень.......

http://lubov-plus.org.ua/stosunky/batky-i-dity/yak-znajty-vzajemorozuminnya-z-batkamy/

Кузя писал(а):
Скажіть будь-ласка як можна підняти свій інтелект ?

1.Найдієвіший і широко відомий спосіб розвинути інтелект - це, звичайно ж, навчання. Прогризаючи діри в "граніті науки", ви влаштовуєте відмінну тренування власним мозку. Щоб поліпшити пам'ять, почніть вчити напам'ять вірші улюблених російських поетів, а також заучувати слова якого іноземної мови. ......

http://yak-prosto.com/yak-pokrashiti-intelekt/ або http://ehow.in.ua/46105-yak-pokrashhiti-intelekt.html
Цими посиланнями я веду до того, що учні й самі могли в Google знайти подібну інформацію, але вони все ж звернулися на шкільний форум і хочуть саме Вашої думки.

Вернуться наверх

СообщениеДобавлено: 14 апр 2013, 14:46 

Знаєте,123, я з Вами погоджуюсь на рахунок того, що це спеціалісти самі повинні стоврювати авторитет. Проте, не лише вони винні в тому, що до них так ставляться (маю на увазі те, в яких умовах розивалася психологія ще в СССР). Тому як би психологи не старалися, все одно швидкими темпами не наздогнати відповідний розвиток науки в США.
А от на рахунок підходів до людини... Чому Ви вважаєте, що вони абсолютно такі ж, як на Заході? :)
На рахунок виявлення депресій, суїцидальної поведінки і т.д....На жаль, жодна методика і не кожен навіть досвідчений психолог може це виявити... :( Тому мені здається, Ви занадто багато покладаєте на психологів... :(

Стосовно стереотипів, то тут важко визначити звідки вони взялися і де їхні корені. Проте одне можу сказати точно: якщо люди дуже часто плутають психолога з психіатром і вважають його лікарем, то про що тут можна говорити???

А теми бесід я у Вас спитала не для полегшення своєї роботи, а у Ваших інтересах... ;)

Якщо Ви особисто не знайомі з людьми, які САМОСТІЙНО звертаються до психолога, то це ще ні про що не говорить... :D А Ви що для цього ще й опитування серед знайомих проводили? Класно, у Вас, мабуть, дуже багато вільного часу! :)

А щодо останніх пунктів Вашої дискусії... :) 1)Вони призначені не для Вас.Тому Ви можете їх не використовувати (як і інші учні), якщо вони Вам не подобаються. 2) Якщо це дійсно хороша думка, не важливо звідки вона... :!:

І ще у мене до Вас питання, шановний 123. Чим же Вас так психологи образили?Може, колись не змогли вчасно надати допомогу? :o

Вернуться наверх

СообщениеДобавлено: 14 апр 2013, 21:29 

Я думаю досить все скидати на радянський союз, його вже немає як 22 роки.
Якби психологи хоча б намагалися щось змінити, то була б зовсім інша картина. Бо дивлячись на психологів різних шкіл, можна впевнитись, що розиток за 22 роки майже взагалі не відбувся.
Щодо підходів, в чому на вашу думку виявляється розвиток професії в країні? Я вважаю результатом. А результат залежить від чого? Від роботи. У випадку з психологом, залежить від безпосередньої розмови з клієнтом. Всі методи активного психологічного впливу базуються на розмовах і бесідах. "Чому в нас повинно бути саме так, як на Заході" цим я мав на увазі ваше твердження про розвиток, розвиток безпосередньо повязаний із роботою психологів, тобто із розмовою, тобто із підходами. "Чому б не винайти свій спосіб підходу до людини"-цим я мав на увазі те, що чому б нам не піти іншою дорогою, аніж той-таки Захід, не хотіти досягти їхньої планки розвитку, а встановити свою. Спробувати щось нове в школах (щомісячні лекції психолога, юриста, хоча думаю це не новина) іт.д. Щоб змінити світ, почни з себе ©
Стосовно стереотипів, то тут важко визначити звідки вони взялися і де їхні корені. Проте одне можу сказати точно: якщо люди дуже часто плутають психолога з психіатром і вважають його лікарем, то про що тут можна говорити???

Тут можна говорити про популяризацію такої професії як психолог іт.п.. Раніше люди не користувалися презирвативами, поки не почалась активна і масштабна реклама і поки люди в цій рекламі не побачили проблему ВІЛ СНІДу. А серед людей(зокрема в школі, особливо в школі) можна зацікавити учнів своєю цікавою роботою, а то вони бачать ще в школі цю професію і створюється такий стереотип. І знову ж таки, прийшло нове покоління, і якщо постаратися, цей стереотип можна змінити.
На рахунок виявлення депресій, суїцидальної поведінки і т.д....На жаль, жодна методика і не кожен навіть досвідчений психолог може це виявити... Тому мені здається, Ви занадто багато покладаєте на психологів...

А ви мені скажіть, тоді навіщо взагалі психологи, адже саме вони повинні виявляти у , здається, здорових людей психічні розлади?Я розумію, що кожного не врятувати, але намагатися сильніше ж можна? Але цього не досягти проведенням тестів на темперамент і сидінням в кабінеті, для цього потрібно щось робити.
А теми бесід я у Вас спитала не для полегшення своєї роботи, а у Ваших інтересах...

Тобто я сам повинен знаходити теми для бесід, щоб виявити у себе ж розлади психіки?
Якщо Ви особисто не знайомі з людьми, які САМОСТІЙНО звертаються до психолога, то це ще ні про що не говорить...

Ну взагалі-то говорить. Говорить про те, що число людей (яке самостійно приходить до психологів),яке припадає на загальну масу, дуже мале. Тим більше, що у підлітковому віці у дітей висока закомплексованість(моє оточення).
А Ви що для цього ще й опитування серед знайомих проводили? Класно, у Вас, мабуть, дуже багато вільного часу!

Ні. Просто це таке рідке явище, що якщо хтось десь ходив до психолога, то про це вже говорять.
А щодо останніх пунктів Вашої дискусії... 1)Вони призначені не для Вас.Тому Ви можете їх не використовувати (як і інші учні), якщо вони Вам не подобаються. 2) Якщо це дійсно хороша думка, не важливо звідки вона...

Але все ж подумайте. Краще написати 2 речення від себе, аніж скопіювати 10 сторінок інформації
Може, колись не змогли вчасно надати допомогу?

Говорити завуальованими образами не личить шкільному психологу та і просто людині, особливо, якщо з Вами розмовляють толерантно.

Вернуться наверх

СообщениеДобавлено: 15 апр 2013, 09:49 

Шановний 123. Я з Вами теж толерантно спілкуюся :)
Проте не можу і не хочу відповідати за свіх психологів нашої країни. Тому, якщо у Вас є конкретні питання до мене - будь ласка задавайте.
І ще. Я не говорю завуальованими фразами - я Вас прямо спитала :D

Вернуться наверх

Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 40 ]  На страницу Пред.  1, 2, 3, 4

Часовой пояс: UTC + 2 часа